Øvrige medarbejdere | Lindehøj Sogn

Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Øvrige medarbejdere

Kirketjenere

Foto af ledende kirketjener Bo Sortenstjerne SindlevBo Sortenstjerne Sindlev

Ledende kirketjener
51 50 79 64 ·  kirketjener@lindehojkirke.dk
Fridag: onsdag

 

 

Foto af kirketjener Oliver Linde ClyensOliver Linde Clyens

Kirketjener
51 50 79 65 · kirketjener@lindehojkirke.dk
Fridag: fredag

 

 

Silhuet af portræt med teksten 'Fotografen er på vej' ved kirketjener Rasmus ZachariassenPeder B. Hansen

Kirketjener
51 50 74 02 · kirketjener@lindehojkirke.dk
Fridag mandag

 

Isabella Kofoed (orlov)

Kirketjener · kirketjener@lindehojkirke.dk

 

Organister

Foto af Roberto Schmidt, organist ved Lindehøj KirkeRoberto Schmidt

Organist i Lindehøj Kirke
60 56 11 76 · roberto@lindehojkirke.dk
Fridag mandag
 


 
Foto af Torsten Mariegaard, organist ved Birkholm KirkesalTorsten Mariegaard

Organist i Birkholm Kirkesal
26 36 13 87 · torsten@lindehojkirke.dk
Fridag onsdag

 

 

 

Foto af kirke og kulturmedarbejder Kirsten AstafanosKirke & Kulturmedarbejder Kirsten Astafanos

Birkholm Sognehus, Hjortespringvej 130, 2730 Herlev
51 50 73 23 · kirsten@lindehojkirke.dk
Læs mere om Kirsten her

 



Børne- & Ungdomsmedarbejder Jonas Kaltoft Ægidius

Annexet v. Lindehøj Kirke, Rørløkken 117, 2730 Herlev
40 40 21 30 · jonas@lindehojkirke.dk 
Fridag fredag
Læs mere om Jonas her

 

 

Foto af børnetjenestemedarbejder Heidi SvendsenBørnetjenestemedarbejder

Heidi Svendsen
21 91 97 94 · heidi.svendsen@gmail.com

 

Foto af børnekorleder Louise Rebsdorf RostvedBørnekorleder

Louise Rebsdorf Rostved
28 21 21 41 ·  korleder@lindehojkirke.dk